Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret48330
Ücretsiz Birinci KursÖnemli Bilgiler

Bilinmesi Gereken Yararlı Bilgiler
En doğru lisan okulu hangisi diyorsanız ve bütçeniz değerli ise lütfen zaman ayırıp aşağıyı okuyunuz.

Nelere dikkat etmelisiniz?

Öğretmenlerin Kalitesi

Bir eğitim kurumunda çalışan İngilizce öğretmenlerinin öncelikle İngiliz dili ve edebiyatı, Amerikan dili ve edebiyatı, Filoloji veya Dil bilimi mezunu olması gerekir. Tercüman, turist rehberi, mütercim tercüman veya başka bölüm mezunlarının mutlaka öğretmenlik yapıyor ise pedagojik formasyon almış olması şarttır. Bunlar sağlıklı bir eğitim için gereken ilk şartlardır, fakat bunun dışında:

Avrupa birliği standartlarına göre yukarıda saydığımız şartlar dışında her öğretmenin CELTA belgesi veya Cambridge yada Oxford onaylı bir kurumdan Teacher Training sertifikası almış olması şarttır.

Tüketici hakları yasası kapsamında eğitim aldığınız okulun öğretmenlerinin özgeçmişlerine bakma hakkınız vardır. Bunu yapmanızı tavsiye ederiz çünkü malesef çoğu kurumda sadece yabancı olduğu için ana dili İngilizce olmayan, hatta öğretmen olmayan insanlar derslere giriyorlar.

Fiyat nasıl değerlendirilir?

· 2+1, 1+1, 3+1 vs şeklinde sadece öğrenciyi yanıltmak ve marketing amaçlı kampanyalara itibar etmeyin çünkü zaten +1 denen kur yada seviyenin ücreti ödediğiniz meblaya dahildir.

Kur sistemi ile yanılgıya düşmeyin, önemli olan İngilizce'de tüm dünyanın kullandığı seviyelerdir

1-Beginner
2-Elementary
3-Pre-intermediate
4-Low-intermediate
5-Mid-intermediate
6-Upper-Intermediate
7-Advance

· Fiyat hesaplamada yapmanız gereken bir seviyedeki toplam ücreti o seviyedeki ders saati sayısına bölmektir.

· Gitmeyi düşündüğünüz okulun eğitimde kullandığı materyali ve bunu kimlerin hazırladığını mutlaka sorun ve mutlaka birkaç dersi herhangi bir para ödemeden takip edin. Bunu yapmaya hakkınız var, lütfen unutmayın !!!

Sadece tek kaynak veya tek bir kitap İngilizce eğitimi için yetersizdir. En azından DELTA, Trinity veya RSA belgesi olan bir eğitim koordinatörünün birçok kaynaktan alıntılar yaparak oluşturduğu bir müfredata güvenebilirsiniz.

· Fiyat karşılaştırması yaparken lütfen eğitim programının kimler tarafından hazırlandığı, öğretmenlerin sertifikasyonu, kullanılan eğitim sistemini dikkate alın ve yapılan eğitimi en az bir kez izleyin.

Sadece kapıdan bilgi almak, okulun danışmasındaki gösterişli ortam ve sınıflardaki lüks sizi yanıltabilir !!!

Yabancı öğretmen ana dili İngilizce olan demek değildir.
Fiyata en çok bu olay etki eder. İngilizcede ikinci seviye olan high beginner yada pre-intermediate'den itibaren sınıfa ana dili ingilizce olan bir öğretmen girmek zorundadır. Özellikle son seviyelere doğru bu öğretmenin ders sayısı artmalı ve son seviyede tamamen ana dili İngilizce olan biri kullanılmalıdır

ENGLISHFAST HAKKINDA
1976 yılında Ankara'da M. Nazif Ülgen tarafından kurulmuş olup tamamı yabancı öğretmenlerle eğitim veren ilk ve tek okuldur. 

Kurumumuz eğitim faaliyetlerini 1978'den 1989'a kadar International House (IH) Türkiye uzantısı olarak devam ettirmiş, 1989-2006 yılları arasında bağımsız olarak faaliyet göstermiş, 2006 Haziran ayı itibariyle tekrar International House bünyesine dahil olmuştur. Türkiye genelinde, bugüne kadar 150.000'den fazla kişiye İngilizce eğitimi vermiştir. Ayrıca Uluslararası standartlara sahip Cambridge Üniversitesi tarafından desteklenen 10'un üzerinde öğretmenlik kursu açmıştır. 

• M. Nazif üLGEN, English Fast'in ev çalışmalı CD ve kitaplarını kapsayan setlerini Türkiye'ye kazandırdı. 
• Türkiye'de bir ilk olan üstün zekalı çocuklar için Yeni Ufuklar Koleji'ni kurdu. 
• Türkiye'de bir ilk olan Politika Okulu'nu kurdu. 
• Eğitim dışında, Yemek, Elektrik, İnşaat ve Motorsiklet sektörlerinde hizmetlerini devam ettirmekle birlikte tüm ticari faaliyetlerini üLGEN HOLDİNG çatısı altında topladı. 

TÜRKİYEDE İNGİLİZCE
a) YETİŞKİNLERE İNGİLİZCE (Genel İngilizce) 

b) ÇOCUKLARA İNGİLİZCE


c) ÖZEL AMAÇLI iNGİLİZCE

d) ŞİRKETLERE İNGİLİZCE 

English Fast'e gelmek sadece derse gelmek değildir. 18.02.2001 tarihinde gerçekleştirilen öğrenci piyesinden görüntüler: 


Yorumlar - Yorum Yaz